engelli çocuk bakıcısı

Zihinsel ve/yada fizyolojik engelli çocukların bakımı bir çok vakit onların yaşamı süresince sürecek olan bir süreçtir ve büyük bir sevgi ve anlayış, büyük bir sabır gerektirir. Yemek yeme, tuvalet alışkanlığı benzer biçimde başka çocukların belirli bir süre içinde edinmiş olduğu davranışların kazandırılması dahi ortalamanın fazlaca üstünde bir vakit alabilir. Bu durumdaki çocuklarınızın bakımı ve eğitiminde size destek olacak bir engelli çocuk bakıcısı bu sıkıntılı süreci daha kolay geçirmeniz açısından yararlı olacaktır.

Par Danışmanlık olarak engelli bir çocuğu olan ebeveynlerin ruh halini, üzüntü ve sıkıntısını, ara sıra düştükleri umutsuzluğu anlıyor olmak iddiasında değiliz; yaşamın bu tür zorluklarını kimsenin onları yaşayanlar benzer biçimde ve kadar anlayamayacağının bilincindeyiz. Sadece süreci hafifletmenin, ebeveynler açısından daha kolay hale getirmenin mümkün olduğuna inanıyoruz ve bu mevzuda size destek olmaya hazırız. Engelli çocuklar sağlıklı çocuklardan daha yorucudur, herhangi bir şeyi öğrenmeleri ve günlük alışkanlıkları edinmeleri daha uzun sürer. Eğitimli ve deneyimli bir engelli çocuk bakıcısı bu sürecin gerektirdiği en mühim niteliklerden kabul edilen sabır duygusuna haiz olduğu benzer biçimde bu durumdaki çocuklarımıza bir şeyler öğretmenin şekilleri hakkında da bilgi sahibidir.

Zihinsel geriliği ileri derecede olan çocukların bir terimi bir kerede öğrenmeleri mümkün değildir. Onları kısa ve kolay komutlara alıştırmak ve bunu pozitif ifadeler kullanarak, acil etmeden ve sakin bir halde yapmak gerekir. Çocuk toplumdan uzak tutulmamalı, dışarıya çıkarılmalı, başka çocukların sahip olduğu dış dünyayı izleyerek anlama ve öğrenme şansı ona da sunulmalıdır. Mevcut kabiliyetlerini en iyi şekilde kullanımı sağlanmalı, öğrenebilen bir çocuksa ilgi duyduğu şeyler kendisine sabırla öğretilmelidir. Bu durumdaki çocuklar başkalarının öğrenmelerini istediği şeyleri değil kendi ilgi duydukları şeyleri öğrenmeye yatkındır. Bu işin eğitimini almış bir engelli çocuk bakıcısı bakımını üstlendiği çocuğa ne şekilde yaklaşmak, ne şekilde öğretmek gerektiğini kısa sürede tespit edebilecek kapasitede bir kişidir.

Par Danışmanlık olarak fizyolojik ve zihinsel engeli olan çocuklarınızın bakımında yanınızda olmak istiyoruz ve bunu sizin için en iyi bakıcıları ve yardımcıları temin ederek yapmaktayız. Temin ettiğimiz kişilerin mesai saatleri, gündüzlü yada yatılı olma durumları ihtiyaçlarınız doğrultusunda ayarlanabilmektedir. Çocuğunuzun mevcut kapasitesinin anlaşılması, ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi için ustalaşmış yardım almak sizin iyi niyetli fakat amatörce çabalarınıza nazaran daha iyi ve daha verimli sonuçlar verecektir. Size destek olmak için her zaman müsaidiz, her zaman bekleriz.

İLETİŞİM

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending
dadibul.com PAR GROUP İNŞAAT SAĞLIK DANIŞMANLIK EĞİTİM VE TURİZM SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 28/03/2016 - 27/03/2019 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 21.03.2016 tarih ve 44457 sayılı karar uyarınca 837 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87

©2020 Dadı Bul designed by Selim OYAN

Log in with your credentials

Forgot your details?